Tanie Latanie Promocje

Linie Lotnicze oraz PODRÓŻE

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Z Lublina w świat

Lotnisko LublinNajmłodszym w Polsce portem lotniczym jest lotnisko Lublin. Lada dzień wystartują z niego we wszystkich kierunkach świata samoloty, którymi to pasażerowie będą mogli odbywać krajowe i zagraniczne rejsy.

Photo Day

1 grudnia br. w godzinach od 10:00-16:00 lotnisko Lublin będzie miało swój Dzień Otwarty i mieszkańcy Lubelszczyzny po raz pierwszy będą mogli obejrzeć je z bliska oraz sfotografować na jego terenie to, co na co dzień nie będzie dostępne do zwiedzania. Czeka tu też na nich w tym dniu będzie całe mnóstwo atrakcji, m.in. dla najmłodszych występy artystyczne, a dla starszych wystawa specjalistycznego sprzętu lotniskowego. Ponadto zajrzymy i za kulisy pasażerskiego terminalu, obejrzymy przygotowany przez port pokaz filmów przybliżających historię inwestycji i obejrzymy dwie wystawy, które w ramach promocji lotniska odwiedziły największe miasta regionu. Poza tym ciekawscy będą mogli zabawić się w dziennikarzy i zadawać pracownikom lubelskiego lotniska trudne pytania. Atrakcją Otwartego Dnia lotniska Lublin ma być także losowanie darmowych biletów lotniczych. Dzień Otwarty mają uświetnić występy licznych zespołów muzycznych i tanecznych z województwa lubelskiego. Dzięki specjalnie przygotowanym makietom będzie też można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, wcielając się w postać pilota czy stewardesy.

Krótko o porcie

Port Lotniczy Lublin powstał w Świdniku, tuż obok przyfabryczno-trawiastego lotniska Świdnik, jaki obsługuje wytwórnię śmigłowców. Jego budowa rozpoczęła się jesienią 2010 r. Mimo, że lotnisko Lublin jest najmłodszym, zdobyło już w plebiscycie Życie w Architekturze, zaszczytne pierwsze miejsce w konkursie na Ulubieńca Polski w latach 2000-2012. Problemem powstania w tym miejscu lotniska była zamieszkująca jego trawiasty teren, będąca pod ochrona największa kolonia susła perełkowatego. W porozumieniu władz lokalnych z ekologami, lokalizacja nowego pasa startowego została przesunięta, a kolonia susłów objęta dodatkową ochroną. Powołana została nawet Fundacja Ochrony Susła Perełkowatego. W celu uchronienia ich od pochodzących z pobliskich domostw kotów i psów, miejsce zamieszkania susłów zostanie ogrodzone. Stan tej kolonii stale jest monitorowany.

Jakie linie w jakich kierunkach

Lotnisko Lublin głównie będzie obsługiwane przez ruch czarterowy i tanie linie lotnicze: irlandzki Ryanair i węgierski Wizz Air. Czarterowych kierunków od przyszłego roku będzie razem 12 w 7 krajach. W lutym zostaną z Lublina otworzone czarterowe przeloty do Szarm El Szejk i Marsa Alam, a od czerwca do Burgas, Dubrownika, Hurghady, Heraklionu, Rodos, Barcelony, Teneryfy, Antalyi, Monastyru i Enfidha. Pierwsze loty z lublińskiego portu lotniczego wpiszą się w historię Ryanaira, który zainauguruje z niego tanie latanie do Dublina i Londynu Stansted, a od 1 kwietnia przyszłego roku do Liverpoolu, czyli miasta wiecznie żywych beatlesów i futbolowego klubu piłkarskiego. Zaś Wizz Air od 18 grudnia wystartuje z tanimi lotami do Londynu Luton i Oslo Torp.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

X