Tanie Latanie Promocje

Linie Lotnicze oraz PODRÓŻE

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Włoska Kalabria

Wyśmienita śródziemnomorsko-włoska kuchnia, przepiękne krajobrazy, rewelacyjne warunki do uprawiania sportów wodnych i ekstremalnych, niezatłoczone plaże, czysta i ciepła woda, sprzyjający klimat tyle, a nawet jeszcze więcej ma do zaoferowania włoska Kalabria. Jest to wciąż nieodkryty przez turystów południowy region Włoch, serwujący przybyszom wiele atrakcji. Kalabria nie jest nowoczesna, a w dodatku należy do najbiedniejszych regionów Włoch. Życie jest tu bardzo prawdziwe, a mieszkańcom w ogóle nieznana jest komercja. Jeśli zechcemy tu przyjechać, spędzimy w Kalabrii przeuroczy urlop. Najłatwiej i najszybciej do Kalabrii dostaniemy się samolotem. Pod miastem Lamezia położony jest port lotniczy. Rejsy z Polski wykonuje do niego LOT Charters, ale obsługuje go również serwujący tanie loty Ryanair i inne. W celu łatwiejszego poznawania regionu można wynająć samochód. Mimo, że Kalabria nie jest tak turystycznie rozwinięta jak reszta Włoch, to jednak dysponuje dość dużą bazą hotelową.

Włoska Kalabria

Kalabria ma swoje włoskie trójmiasto, nazywane Lamezia Terme. W jego skład wchodzą posiadające bogatą historię trzy miasta Sant’Eufemia Lamezia, Nicastro i Sambiase. Powstanie ich datuje się na IX i X w. Duże zniszczenia spowodowały w Lamezii w XVII i XVIII w. trzęsienia ziemi. Nad jedną z dzielnic górują ruiny zamku, w lepszej kondycji jest pochodzący z 1550 r. masywny Bastion Rycerzy Maltańskich, którego mury sięgają 60 cm grubości. Do dziś można tu oglądać pozostałości proc i katapult. Niedaleko Sant’Eufemii znajduje się założone w IX w. i działające do dziś opactwo 40 męczenników oraz zobaczyć też można z 1060 r. ruiny opactwa cystersów Santa Maria di Corazzo.

Ponad sto kilometrów od Lamezii znajduje się Park Narodowy Aspromonte, będący idealnym miejscem dla doświadczonych w górskich wędrówkach. Większość tras należy do dosyć trudnych, a więc są wyzwaniem dla najwytrwalszych i wprawionych. Łatwą trasą jest zaczynająca się w miejscowości Mammola i prowadząca do wodospadu Salino tzw. Ścieżka Greków. Warte przejścia są też dwie trasy z miejscowości San Luca. Jedna prowadzi do sanktuarium Matki Bożej w Polsi, a druga do pięknego jeziora Costantino. W Polsi jesienią zaprzysięgani są nowi członkowie mafii, więc lepiej o tej porze roku darujmy sobie odwiedzanie tego miejsca. Drugi rezerwat, Park Narodowy Pollino, jest z kolei rajem dla amatorów sportów ekstremalnych takich jak rafting, canyoning. Na płynącej przez park rzece Lao organizować sobie można spływy. W miejscowości Scalea organizowane są wyprawy prowadzące przez występy skalne, jaskinie, wodospady i ciasne przesmyki. Masyw Pollino jest z kolei wyśmienitym terenem dla miłośników kolarstwa górskiego i paralotniarzy.

Kalabria ma wiele piaszczystych, żwirowych i kamienistych dzikich plaż, na których nie ma natłoku ludzi. Zaletą regionu jest też kalabryjskie wino i miejscowa kuchnia, której podstawą są przyrządzane na wiele sposobów bakłażany. Popularnością cieszą się także ryby.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

X