Tanie Latanie Promocje

Linie Lotnicze oraz PODRÓŻE

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

W pysznej Sardynii

Sardynia Położona między Włochami a Tunezją fascynująca wyspa Sardynia nie została jeszcze przez nas Polaków odkryta. Nielicznie odwiedzający ją od pierwszego spojrzenia zakochują się w niej i deklarują na nią szybki powrót. Ze względu na urok jej pięknych piaszczystych plaż, zabytkowe klimatyczne miasteczka, Sardynia staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem podróży. Z Polski nie ma na nią bezpośrednich lotów. Z międzylądowaniem w Rzymie tanie loty z możliwych wykonuje z naszego kraju na stołeczne sardyńskie lotnisko Cagliari włoski przewoźnik Alitalia. W sezonie letnim otwierane są w jej kierunku atrakcyjne łączone przeloty tanich linii lotniczych.

Sardynia jest drugą pod względem wielkości wyspą basenu Morza Śródziemnego. Oferuje omal 2 tys. km linii brzegowej, z czego setki z nich to zaliczane do najpiękniejszych w Europie z drobnym białym, miejscami również różowym piaskiem plaże, liczne zatoczki, wysokie klify i wydmy. Oprócz złotych plaż siłą przyciągania do niej turystów jest szum fal, kusząca do sportów wodnych ciepła i krystalicznie czysta woda, bogactwo przyrody, malownicze górskie krajobrazy, jaskinie, bogata historia, urocze wioski i miasteczka, większe miasta, kultura, obyczaje, obrzędy i kolorowe fiesty. Sardynia jest pełna różnorodności i kontrastów. Mimo swych tysiącletnich dziejów, nie stroni także od nowoczesności.

Świetnie wkomponowanym w krajobraz i przyrodę Wybrzeże Szmaragdowe uważane jest na Sardynii za najpiękniejsze miejsce. Od lat 60. minionego wieku należy ono do jednego z najbardziej renomowanych i najdroższych ośrodków wypoczynkowych świata. Urzekają tu wystające ponad wierzchołki dębów budynki, których dachy porasta trawa. Atrakcją tego wybrzeża jest jedno z najpiękniejszych i najtrudniejszych na świecie, 18-dołkowe pole golfowe. Czas spędzać tu też można na jednym z dziewięciu kortów tenisowych, nurkując, żeglując lub po prostu wylegując się na plaży łapać promienie słoneczne.

Sardynia jest jednym z najstarszych miejsc, w których powstawała cywilizacja i kultura europejska. Poznamy na niej zachowane z okresu neolitu resztki wielkich budowli megalitycznych, a także należące tu do najstarszych kamienne fortece, obronne osady z wieżami, brązowe posążki wotywne, z których te najstarsze datowane są na VIII w. p.n.e. oraz piękne świątynie. Bardzo ciekawe są zespoły nuorskich budowli: w pobliżu Torralbo – Nuraghe Santu Antine, koło Paulilatino – Nuraghe Losa, koło Orolli – Nuraghe Arrubiu oraz Grobowce Olbrzymów. Składano w nich po całkowitym rozkładzie ciała zmarłych.

Położone malowniczo na 7 wzgórzach portowe miasto, stołeczne Cagliari, jest największą aglomeracją wyspy. Godzinami można spacerować jego cudowną starówką. Na uwagę na nim zasługuje Cytadela i jej brama, katedra Santa Maria del Castello, bazylika Nostra Signora di Bonaria, owiana legendą drewniana figura Madonny i dwie stare wieże św. Pankracego i Słonia. Poza tym nie brakuje w mieście luksusowych sklepów, bazy hotelowej i smacznych restauracji.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

X