Tanie Latanie Promocje

Linie Lotnicze oraz PODRÓŻE

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Stolica Tyrolu zawsze w modzie

TyrolStolica Tyrolu, Insbruck jest fascynującym miejscem rewelacyjnego połączenia miejskiej zabudowy, gór i rzeki. Położony jest w dolinie rzeki Inn na wysokości 547 m n.p.m. Miasto jest zakątkiem znanym głównie z zimowych sportowych szaleństw. Miasto dwukrotnie było organizatorem zimowych igrzysk olimpijskich, a raz odbyły się tu Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym.

Symbolem Insbrucka jest usytuowany na przepięknej średniowiecznej starówce Złoty Dach. Zdobi go ponad dwa tysiące siedemset lśniących miedzianym połyskiem złoconych gontów. Pokrywa on wysoki wykusz dawnej siedziby władców Tyrolu. Kiedyś była to loża, z której cesarz Maksymilian obserwował turnieje rycerskie. Dach stanowi uwieńczenie ślubu cesarza Maximiliana I z Bianką Marią Sforzy, córką mediolańskiego księcia. Jest on dowodem na panujący w mieście dobrobyt i na szczęście jego mieszkańców. Budynek, który pokrywa dach jest siedzibą Muzeum Olimpijskiego.

TyrolW Insbrucku uwagę należy zwrócić na jego zabytki. Jednym z najważniejszych jest położony poza centrum miasta Zamek Ambras. Sala Hiszpańska jest najsłynniejszą komnatą zamku. Uwagę w niej zwracają bogato dekorowane okna i pozłacane kaseto. W przeszłości pełniła ona funkcję Sali Balowej. Zamek skupia dość bogatą kolekcję dzieł sztuki okresu późnego średniowiecza, portrety książąt tyrolskich, oraz przedmiotów codziennego użytku. W innym zamku, XVI-wiecznym cesarskim Hofburg, zobaczyć można oryginalne umeblowanie, wyposażenie pokoi, a także stroje dam i broń panów. Dla zwiedzających udostępnione jest jedynie drugie piętro zamku, które zajmuje prawie dwadzieścia siedem pokoi, a wśród nich są sypialnie cesarskie, salon różowy i biały, pokój chiński, sala balowa oraz kaplica zamkowa. Przez wieki parę razy go udoskonalano. Najpierw przebudowano go w stylu późnogotyckim, w późniejszym czasie malowidła ścienne nadały mu barokowy charakter. Następnie w latach 1754-56 nadano mu styl rokokowy. W zamku zapisały się ważne karty austriackiej historii. Ważnymi miejscami na planie do zwiedzenia jest katedra św. Jakuba wraz z grobowcem Maksymiliana III oraz kościół dworski z nagrobkiem cesarza Maksymiliana I.

Na tutejszej skoczni Bergiselna odbywa się trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Można na nią wjechać lub wejść. Największym rekordem jest odległość stu trzydziestu sześciu metrów, jaką osiągnął Adam Małysz i Daniel Forfang. Przez większość dni w roku można przesiedzieć w znajdującej się w wieży kawiarence, która zamykana jest jedynie na czas zawodów. Niestety brak jest bezpośrednich połączeń lotniczych między Polską a Insbruckiem. Tanie loty z możliwych, z międzylądowaniem np. w Wiedniu proponują austriackie linie lotnicze, Austian Airlines.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

X