Tanie Latanie Promocje

Linie Lotnicze oraz PODRÓŻE

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Rzymskie wakacje

Rzym - wakacjeW Wiecznym Mieście odwieczna historia nakłada się na siebie niczym warstwy. Dzieje leżącego nad Tybrem Rzymu zaczynają się w czasach starożytnych i wiążą wraz z założeniem go w 753 r. p.n.e. Wówczas był też państwem, które założyli sami jego mieszkańcy. Rzymianie jako naród istnieli i nadawali bieg historii przez XIII w. Dziś wszystkie drogi świata do niego prowadzą, bowiem pozostawione po przeszłości starożytne zabytki przyciągają każdego dnia do Rzymu rzesze turystów ze wszystkich stron świata. Ich wymianę obsługują dwa rzymskie porty lotnicze, Fiumicino i Ciampino. Z polski tanie loty do Rzymu wykonują tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air, łącząc włoską stolicę z Krakowem, Gdańskiem, Katowicami, Wrocławiem, Warszawą i Poznaniem.

W moim magicznym mieście

Rzym posiada niezliczone grono kochających go ludzi. Zawrotna ilość jego atrakcji sprawia, że każdy wcześniej czy później do Rzymu powraca. Na każdym rogu ulicy możemy popróbować nie dającej się porównać z niczym innym wybitnej i bezpretensjonalnej kuchni włoskiej. Nocami poznaje się na ulicach toczące wesołe życie. O mieszkańcach Rzymu każdego dnia budzą się dwa razy, pierwszy we własnym łóżku, a drugi popijając espresso lub cappuccino i zagryzając rogalika w lokalnym barze. Warto poznać dwa panujące w nich zwyczaje, pierwszym jest nie siadanie przy stoliku samemu, bo tacy stoją przy barze prowadząc z barmanami lub innymi obecnymi ożywione rozmowy, a drugim jest najpierw płacenie za kawę, a rachunek przedstawia się u baristy.

Co każdy turysta w Rzymie zaliczyć musi

Oczywiście każdy chce zobaczyć jedną z najbardziej imponujących antycznych budowli, majestatyczne Koloseum. Wybudowano je w 70-80 latach nowej ery, jako arenę do walk gladiatorów i zwierząt. Drugą budowlą starożytnego Rzymu, która jest jednym z najlepiej w Europie zachowanych zabytków starożytności jest Panteon. Wzniesiono go ku czci najważniejszych rzymskich bóstw. Przy jednej z najstarszych rzymskich dróg Appia Antica, znajdują się słynne rzymskie katakumby, wykopanymi przez Rzymian miedzy II a IV w. podziemnymi cmentarzami. Tuż obok znajduje się niewielki kościółek “Quo Vadis”. Magicznym miejscem Rzymu jest szczególnie piękna nocą Fontanna di Trevi, do której jeśli chcemy wrócić do Rzymu musimy wrzucić pieniążek oraz mające ponad 2 tys. lat, a znajdujące się w przedsionku kościoła Santa Maria in Cosmedin Usta Prawdy. Według legendy pełniły one rolę wykrywacza kłamstw.

Dzień dla Watykanu

Oczywiście musimy tu dojechać by zobaczyć Bazylikę św. Piotra, w niej słynną Pietę Michała Anioła. W podziemiach bazyliki spoczywa Papież Jan Paweł II. Ważna jest też Kaplica Sykstyńska, której sufit i ściany pokrywają prawie w całości freski Michała Anioła. W Rzymie trzeba też dotrzeć do Bazyliki św. Jana na Luteranie, będącej jednocześnie katedrą papieską. Warto też zobaczyć Babtysterium i Sanktuarium Świętych Schodów. Legenda głosi, że pochodzą one z pałacu samego Poncjusza Piłata, a wchodził po nich sam Jezus Chrystus.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

X