Tanie Latanie Promocje

Linie Lotnicze oraz PODRÓŻE

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Raj na ziemi

Między Nikaraguę a Panamę wciśnięta jest niedużych rozmiarów, wyżynno-górzysta, Kostaryka. Z jednej strony państwo to opływają wody Pacyfiku, a z drugiej Morza Karaibskiego. Z licznymi zatokami wybrzeże pacyficzne ma świetnie rozwiniętą linię brzegową, zaś karaibskie jest niskim wybrzeżem lagunowym. Teren Kostaryki jest aktywnym sejsmicznie i posiada liczne wulkany, wśród nich są i te aktywne. Trzęsienia ziemi są tu niezbyt silne i dość rzadkie. Przez środek kraju przebiegają trzy pasma górskie, a wybrzeża i w doliny rzek są nizinne.

Kostaryka

W okresie przedkolumbijskim Kostarykę zamieszkiwali Indianie. W XVI w. podbili ją Hiszpanie. Wielokrotnie przeciwko nim zbrojnie buntowali się wcześniejsi jej mieszkańcy, Indianie. Niezależność od Hiszpanii Kostaryka uzyskała w pierwszej połowie XIX w., wchodząc w skład Stanów Zjednoczonych Ameryki Środkowej. Od 1839 r. kraj ten jest niezależną republiką. Jej walory przyrodnicze jak i niezbyt niewygórowane ceny są powodem wybierania na cel wakacji Kostaryki przede wszystkim mieszkańców USA, jak i popularna jest też wśród Europejczyków.

Atrakcjami Kostaryki są wulkany: Arenal i Poas, Parki Narodowe: Tortuguero, Manuelo Antonio i Corcovado, oraz rezerwat Monteverde. Arenal jest jednym z najaktywniejszych na świecie wulkanów. Spektakularny jest jego widok ciągłego wyrzucania kłębów dymu i ogromnych głazów. Nocą przypomina kolorowe fajerwerki, a rozżarzona lawa na zawsze pozostaje w pamięci. Niedaleko niego znajdują się kompleks Gorących Źródeł Tabacon. Ich wodę naturalnie podgrzewa wulkan. Główny krater wulkanu Paos jest jednym z największych na świecie. Niedaleko niego znajduje się ogród pięciu wodospadów La Paz z ogrodami orchidei, kolibrów, a także wspaniałego i największego na całym świecie obserwatorium motyli.

Amatorzy aktywnego odpoczynku mają na Kostaryce rewelacyjne warunki do uprawiania najlepszych na świecie spływów pontonami tzw. rafting, świetnie nadające się do surfingu i nurkowania w rafach koralowych wybrzeże Pacyfiku, windsurfingu na Jeziorze Arenal, coraz bardziej popularny jest tu golf, a w czołówce popularności jest canopy, czyli sunięcie po linach rozpiętych pomiędzy koronami drzew platformami.

Najważniejszym portem lotniczym Kostaryki jest to w stolicy, San Jose. Z Europy jedyne połączenie ma z nim Frankfurt i Madryt, do których warto dolecieć tanimi lotami niskobudżetowych przewoźników i dalej rejsowym np. Liberią. Obywateli RP do 90 dni pobytu, nie obowiązuje posiadanie wizy przy wjeździe do tego najszczęśliwszego, wg Fundacji na Rzecz Nowej Ekonomii, miejsca na świecie. Ważne jest by paszport w momencie przekraczania granicy Kostaryki był ważny minimum 6 następnych miesięcy. Poza tym wymagane jest od turystów okazanie biletu powrotnego.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

X