Tanie Latanie Promocje

Linie Lotnicze oraz PODRÓŻE

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Radości i kłopoty Modlina

Port lotniczy Warszawa - ModlinDziałające od lipca lotnisko Modlin bije rekordy frekwencji. Jak tak dalej pójdzie w styczniu obsłuży pierwszy milion pasażerów. Port lotniczy Warszawa – Modlin stanowi pomocniczy dla warszawskiego. Głównie odprawia rejsy czarterowe i tanich linii lotniczych. Modlińskie lotnisko położone jest ok. 40 minut samochodem od śródmieścia stolicy. Każdego dnia na nie, jak i z niego dojeżdżają setki podróżnych.

Czym dojechać

Oprócz dojazdu prywatnymi samochodami, do modlińskiego portu lotniczego dojedzie się specjalnie uruchomionymi autobusami. Trasę Warszawa – Modlin obsługują także Koleje Mazowieckie, które na tej trasie oddały do użytku nowoczesne pociągi Elf. Istnieje też możliwość skorzystania z dowozu taksówką, ale wyłapująca spod Dworca Gdańskiego mafia taksówkowa za przejazd żąda nawet 300 zł, zamiast oficjalnie wynoszącego kursu od 100-1500. Jeśli już musimy korzystać na tej trasie z taksówek, korzystajmy z korporacji Sawa, która wygrała przetarg na świadczenie usług w tym porcie lotniczym. Podobno niedługo ma się tu pojawić druga taka bezpieczna firma. Jeszcze czwarta ewentualność dojazdu, ale jak się okazuje, jest ona równie bardzo ryzykowna.

Strzeż się oszustobusów

Na trasie do lotniska Modlin kursować zaczyna coraz więcej oferujących dowóz firm, wśród nich jest i naciągacz, od którego raczej nie ustrzegą nas ubezpieczenia podróżne. Mając oklejonego identycznie jak oficjalna linia autobusowa busa, naciągacz podszywa się pod oficjalną kursując jako Modlinbus. Internetowa strona oficjalnego przewoźnika opisuje działanie oszusta. Bywa, że „farbowany Modlinbus” podjeżdża na stanowisko oficjalnego na pętli oznajmiając, że jego busik w zastępstwie został podstawiony. Mimo, że cena za przejazd wynosi tyle samo, to jednak okazuje się, że naciągacz za wydanie pasażerom bagażu żąda 120 zł i głównie praktykuje to u obcokrajowców. Sprawa jest zgłoszona do odpowiednich służb i wcześniej czy później z pewnością naciągacz zostanie złapany.

Z innych kierunków Polski

Pod lotnisko Modlin podjeżdżają również autobusy dalekobieżne, przywożące pasażerów z północnej i wschodniej części naszego kraju. Spod portu autokarami zabierzemy się nimi do Olsztyna, Suwałk i Augustowa. Wkrótce pojawi się również przewoźnik z Bieszczad. Na lotnisko podjeżdżają także samochody prywatne wybierających się stąd w lotniczą podróż Rosja, Ukraińców i Białorusinów. Swoje samochody zostawiają oni na okolicznych parkingach.

Zimowy rozkład lotów

W Modlinie zaczął obowiązywać zimowy rozkład lotów. Z ośmioma połączeniami rusza przewoźnik Ryanair. Tymi liniami polecimy stąd do Bristolu, Cork, East Midlands, Eindhoven, Glasgow Prestwick, Liverpoolu, Frankfurtu Hahn i Paryża Beauvais. Irlandzkie tanie linie lotnicze łącznie oferuje z lotniska Modlin rejsy do 20 miast, przebijając tą ilością węgierskiego przewoźnika Wizz Air, który odwołał właśnie swoje połączenia do Madrytu i Bolonii Forli oraz zawiesił do Burgas, za to w grudniu rozpocznie sezonowe rejsy do Grenoble.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

X