Tanie Latanie Promocje

Linie Lotnicze oraz PODRÓŻE

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Niedoceniona Ukraina

UkrainaO Ukrainie niewiele mówimy, bo niewiele o niej też wiemy. Tymczasem na niewielkim skrawku lądu nad Morzem Czarnym, położona jest jej przepiękna kraina Krym, na którym odkryjemy dosłownie wszystko, czego potrzebuje się do atrakcyjnego spędzenia wakacji. Są tu przepiękne czarnomorskie plaże i malownicze skaliste zatoki, z licznymi jaskiniami, wodospadami i wąwozami góry oraz ze słonymi jeziorami równinne obszary stepowe. Dosłownie jak ryba w wodzie będą się tutaj czuli amatorzy wspinaczki skałkowej i jaskiniowej, a także miłośnicy kolarstwa górskiego i pasjonaci wędrówek górskich.

W krainie tej na przełomie wielu wieków ścierał się wielki Wschód z Zachodem, pozostawiając na Krymie przeogromne bogactwo zabytków. Interesujący się historią i kulturą z przyjemnością obejrzą zachowane starożytne greckie ruiny, średniowiecze twierdze, ruiny ormiańskich klasztorów, tajemnicze skalne miasta oraz będący wspomnieniem dawnej potęgi tatarskiej i zamkniętym w miniaturowej formie miastem, XVI-wieczny Pałac Chanów w Bakczysaraju. Zachowały się w pałacu m.in. pokoje codzienne chanów, pokoje gości, straży, służby, harem, dom muftia, łaźnie, baszty, dwa meczety, cmentarz chanów, sześć wewnętrznych dziedzińców i czternaście fontann.

Innym świetnie zachowanym zabytkiem jest w przeszłości otoczona kilometrowym murem, Twierdza Genueńska w Sudaku. Zachowały się z niej m.in. dwa ciągi murów wraz z 14 basztami, ruiny kościoła i meczet. Warto też pojechać do Liwadii by zobaczyć piękny Pałac Carski. Wypoczywając na Krymie, nie można zapomnieć o jego wizytówce, Jaskółczym Gnieździe, czyli przylepionym nad 40-metrową przepaścią do skały Aj-Todor, wzniesionym sto lat temu na średniowieczno-rycerski wzór zameczku. Najlepiej prezentuje się on od strony morza. Perłą regionu Jałty jest unikalny zabytek architektury, wzniesiony w gotyckim, barokowym i mauretańskim stylu w pierwszej połowie XIX w. pałac Riwiery Krymskiej, wraz z otaczającym go pięknym parkiem.

Krym najlepiej jest odwiedzać z początkiem czerwca, kiedy hotele są już przygotowane do sezonu, zaś ceny w nich wciąż na zimowym poziomie. Szczyt sezonu przypada tu na przełomie lipca i sierpnia. Jeśli nie lubimy tłumów wybierzmy się w te strony w połowie września, kiedy jest i luźniej, i taniej, i wciąż ciepło. Aż przez pięć miesięcy można się tu rozkoszować ciepłym morzem i plażowaniem na piaszczystych plażach. Krym ma także uzdrowiskowe kompleksy sanatoryjne na Jałcie, Ałuszcie i Eupatorii. Wykorzystuje się w nich m.in. delfinoterapię. Zaś lubiący rozrywkę odnajdą ją na bulwarach większych miast, gdzie toczy się pochłaniające sporo energii i pieniędzy prawdziwe życie nocne.

Każdego dnia odbywają się loty z Warszawy do Symferopola. Tanie loty z wielu możliwych wykonuje na trasie rosyjski przewoźnik, Aeroflot Russian Airlines. Można także najpierw do Kijowa dojechać pociągiem, a stąd dalej pokonać trasę samolotem. Trzecią ewentualnością jest przylot do Odessy i dalej do Symferopola pociągiem.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

X