Tanie Latanie Promocje

Linie Lotnicze oraz PODRÓŻE

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Izmir i okolice

Nad zatoką Izmir w zachodniej Turcji położone jest kosmopolityczne miasto noszące tę samą nazwę. Jest ono trzecim, co do wielkości miastem tego kraju i drugim, co do wielkości jego portem. Położone w malowniczej i pięknej okolicy, między górami a półkolistą zatoką Izmir, nazywane wcześniej Smyrna, jest jednym z najszybciej rozwijających się tureckich miast, w którym przewagę nad zabytkowymi meczetami mają nowe dzielnice z wielkimi szklanymi biurowcami.

izmir

Pamiątki z czasów antycznych ucierpiały w wyniku trzęsień ziemi, jakie te tereny nawiedzały w przeszłości i licznych wojen. Stojąca w nim warownia oceniana jest na około dwa tysiące lat. Plac Konak Meydani jest sercem miasta. Znajduje się na nim stara osmańska wieża zegarowa. Plac jest świetnym punktem wypadowym w stare dzielnice miasta. Nad wzgórzu, rozchodzącym się nad centrum miasta mieści się Aksamitna Twierdza Kadifekale. Warto wspomnieć, że urodził się tu poeta epicki, Homer.

W Izmirze obok zabytków idą ze sobą w parze kultura i rozrywka. Można tu uczestniczyć w festiwalach artystycznych, zwiedzać za dnia muzea i wspomniane pozostałości po starożytności, a nocą wyszaleć się w nocnym klubie, czy dyskotece.

Region zatoki Izmir jest turystycznym rajem, docenianym ze względu na wiele czynników, w tym na energiczne miasto Izmir; na będące jednym z siedmiu cudów świata antycznego miasto Efez; na wspomniane bogate życie nocne, na zaciszne zatoki, na długie wspaniałe plaże i ze względu na świetny standard hoteli. Wszędzie można dowoli delektować się typową kuchnią śródziemnomorską i zachwycać wyrobami rzemieślniczymi.

W Izmirze znajduje się jeden z największych w turcji portów lotniczych. Nie ma do niego z Polski bezpośredniego połączenia, ale warto śledzić promocje linii lotniczych i załapać się na tanie latanie w tę interesująca stronę świata. Warto na pobyt w zatoce wypożyczyć sobie samochód i zwiedzić jej okolicę. Około osiemdziesięciu kilometrów na zachód położone jest mające wyjątkową atmosferę miasto Cesme. Tworzą ją świetnie zachowane łaźnie tureckie, osmańskie domy i restauracje skupione przy nadmorskiej promenadzie. Znajduje się tu termalne SPA, które pomagają wspaniale się zrelaksować, a błękitne morze i złote plaże wprost zachwycają. Z wielu ulicznych ujęć można się napić tutejszej źródlanej wody. Plaże Cesme pełne są amatorów wodnych szaleństw. Spędzając wakacje w zatoce Izmir warto sobie też zafundować atrakcyjny rejs po okolicznych wysepkach i zatoczkach.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

X