Tanie Latanie Promocje

Linie Lotnicze oraz PODRÓŻE

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Grecka sielanka

Zielone od lasów sosnowych i gajów oliwnych, złote od słońca, mieniące się różnymi kolorami błękitu morza i pachnące kwiatem pomarańczy Wyspy Jońskie – Zakynthos i Korfu, uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Tym, co w nich urzeka każdego turystę to niepowtarzalna nigdzie indziej sceneria, zapierające dech w piersiach widoki i niepowtarzalne atrakcje. Przyjeżdża się na nie dla niesamowitego klimatu, jaki tworzą siedzący przed domami ludzie, wypełniająca upalne uliczki cisza, życzliwość mieszkańców i zmysłowa atmosfera. Plaże wyspy Zakynthos doceniły również żółwie Caretta Caretta, które je sobie wybrały na miejsca lęgowe.

Zakynthos

Na tych idealnych na wakacje wyspach, gdziekolwiek nie spojrzymy, zobaczymy szmaragd morza, błękit nieba, białe skrawki plaż i ostre kontury szaro-białych skał. Z racji, że wyspy w przeszłości były w posiadaniu wielu imperiów, zachowały specyficzny charakter i są mieszanką kultur wschodu i zachodu. Na każdym kroku spotyka się liczne zabytki od architektury antycznych łaźni rzymskich, przez weneckie fortece, po bizantyjskie kościoły.

Stolicą wyspy Korfu jest miasto o tej samej nazwie. Warto poznać pełne labiryntów wąskich uliczek jego Stare Miasto oraz liczne antyczne zabytki. Na uwagę zasługuje Nowym i Stary Fort, ruiny doryckiej świątyni Artemidy, grobowiec Menekrates, wybudowane około 1000 roku kościoły św. Jasona i Sosispatera, kościół św. Spiridona, Muzeum Archeologiczne oraz Gastouri z Pałacem Achilleion i jego ogrodami. Koniecznie trzeba też odwiedzić na wyspie jedno z najbardziej widokowych miejsc, przepiękną Paleokastritsa na wschodnim wybrzeżu, a także niedaleko leżący bizantyjski fort Aggelokastro.

W zachodniej części wyspy Zakynthos znajduje się wśród wysokich skał przepiękna, oszałamiająco biała plaża Navagio. Ze strony lądu jest ona niedostępna. Dopływa się do niej łodzią lub podziwia ze specjalnej zawieszonej na skałach platformy. Stoi na plaży rozbity w 1982 roku grecki frachtowiec. Atrakcją wyspy są wyrzeźbione w wyniku erozji w skałach Błękitne Jaskinie. Jak w przypadku plaży Navagio, formacje te dostępne są jedynie od strony morza.

Wyspy Jońskie niewątpliwie są wspaniałym regionem na wakacyjny wypoczynek. Do dawnego królestwa Odyseusza docierają przewoźnicy oferujący tanie loty. Warto się skusić i poznać bogactwo tutejszych zabytków, gościnność mieszkańców, wspaniałe lokalne tradycje, kulturę oraz ich przepiękne plaże.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

X