Tanie Latanie Promocje

Linie Lotnicze oraz PODRÓŻE

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Atrakcyjna w każdym kierunku świata

Riwiera OpatiiWprost wymarzonym krajem na urlopowy wypoczynek jest Chorwacja. Bez względu na porę roku w każdym jej zakątku jest coś wyjątkowego i wartego uwagi. Coraz więcej Polaków regularnie odwiedza ją każdego roku.

Mnie więcej 40 kilometrów mierzy atrakcyjna Riwiera Opatii, której ozdobą jest przepiękna przyroda parków, lasów, nadmorskich alei i plaż. W XIX wieku ze względu na łagodny klimat spędzała tu każdą zimę austro-węgierska szlachta, budując dla siebie dość przestronne wille. Do dziś świetnie zachowane, są historyczną kartą tamtych czasów. W architekturze willi, położonych wzdłuż liczącej 11 kilometrów nadmorskiej alei Lungomare, bez problemu odszuka się dziedzictwo szlachty z okresu panowania austriackiej cesarzowej Sisi. Obecnie pełnią one rolę hoteli, a szlachecka atmosfera, mimo upływu 120 lat, wciąż jest wyczuwalna w atmosferze miasta Opatia.

Kurort jest wstanie sprostać wymaganiom turystów, potrzebujących mieć wokół siebie luksus i przepych. Tak, więc wygodne i luksusowe hotele oraz wille całej Riwiery w celu zadowolenia swych gości, są wstanie spełnić ich najbardziej wymagające oczekiwania. W coraz większej ilości obiektów hotelowych funkcjonują popularne centra wellness, z których głównie korzystają potrzebujący wypocząć od codzienności i od stresu urlopowicze.

Współczesne wille i hotele Riwiery Opatii odwiedzają turyści, którzy lubią wypoczywać w łagodnym klimacie. Ich ulubionym zajęciem jest przesiadywanie na tarasach w licznych tradycyjnych kawiarenkach. Opatia jest symbolem luksusu i z tego względu nazywana jest chorwackim Monte Carlo. Przyjeżdżają do niej najczęściej zabawowi turyści, którzy wbrew pozorom nie okupują dyskotek, ale wybierają spożywanie koktajli w jednym z wielu lounge barów. W ten sposób spędzając czas mogą przy okazji poczuć atmosferę świetnie tu pielęgnowanej tradycji.

Ducha przeszłości i teraźniejszego wspomnianego chorwackiego Monte Carlo, poczuć można spacerując po licznie wypielęgnowanych pięknych parkach, w których zachowana jest autochtoniczna roślinności riwiery. Parki te pokrywają większą część Riwiery Opatii. Są wśród roślinności egzemplarze pochodzące z kontynentu afrykańskiego i azjatyckiego.

Zdecydowanie najszybszą i najwygodniejszą formą dotarcia do Chorwacji jest samolot. Kraj ten ma kilka portów lotniczych, m.in. w Puli, Zadarze, Splicie i Dubrowniku. Mimo ogromnego zainteresowania chorwackimi kurortami, między Polską a Chorwacją nie ma bezpośrednich lotów, chociaż wszystkie tradycyjne linie mają je w swojej ofercie. Z proponowanych tanie loty z przesiadką wykonuje m.in. PLL LOT.

Riwiera Opatii

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

X